Civic Type R

Civic Type R Challenge

Pięć torów, pięciu kierowców, jeden samochód

Kierowcy, którzy zasiądą za kierownicą Hondy podczas Type R Challenge 2018 to Mistrz Świata Formuły 1, Jenson Button, kierowcy serii WTCC: Esteban Guerrieri i Tiago Monteiro, gwiazda serii NSX Super GT, Bertrand Baguette i legenda serii BTCC, Matt Neal.

Przewiń

Logo Honda Type R Challenge.

Bicie rekordów

Nasz cel: pobicie rekordów najszybszych okrążeń w kategorii samochodów seryjnych na pięciu najsłynniejszych torach wyścigowych Europy.

Wielkie osiągnięcie

Zaledwie miesiąc po ustanowieniu rekordu okrążenia na torze GP Magny-Cours, supersportowy hatchback Honda Civic Type R ustanawia nowy rekord na torze w Spa-Francorchamps w Belgii. To drugi sukces w serii startów „Type R Challenge 2018”, w których zespół gwiazd wyścigowych Hondy spróbuje – za kierownicą Hondy Civic Type R – pobić rekordy seryjnych samochodów napędzanych na przednią oś, na legendarnych europejskich torach wyścigowych.

Honda Civic Type R Challenge event line up.
Dla mnie jako kierowcy wyścigowego jasne jest, że Type R został stworzony na tor, ale doskonale sprawi się też podczas codziennej jazdy." Bertrand Baguette
Honda Civic Type R w Spa

Odtwarzanie filmu

Tylko wersja Type R ma słynne, czerwone logo "H".

Seryjny samochód o wyścigowym rodowodzie, zaprojektowany z myślą o zapewnianiu najsilniejszych wrażeń w swojej klasie, który zachwyca osiągami. W kwietniu 2017 roku model ustanowił najlepszy czas okrążenia w kategorii samochodów seryjnych na torze Nürburgring Nordschleife: 7:43:8.

Ilustracja: Honda Civic Type R na torze Nürburgring widziana z przedniego profilu.