MIEJSCE NA PODIUM I WIĘCEJ PUNKTÓW DLA HONDY CIVIC

dodano: 05.08.2013

W drugim wyścigu WTCC w Argentynie Gabriele Tarquini zdobył zasłużone drugie miejsce na podium po emocjonującej walce na torze. Pozostałe Hondy Civic uplasowały się na piątej i szóstej pozycji, potwierdzając tym samym swoją wysoką sprawność na torze, będącą zasługą intensywnych prac rozwojowych prowadzonych podczas tego pierwszego dla Hondy pełnego sezonu w WTCC.

 

Pod koniec pierwszego okrążenia Tarquini zdołał awansować z siódmej pozycji startowej na czwarte miejsce. Z kolei Tiago Monteiro wykorzystał przewagę związaną ze startem z drugiej linii, wysuwając się na drugie miejsce i pozostawiając rywali daleko z tyłu. Norbert Michelisz przedostał się natomiast na szóste miejsce, o które musiał zaciekle walczyć.

 

Na drugim okrążeniu Włoch pojechał zbyt szeroko i spadł na siódmą pozycję, jednak po raz kolejny zaprezentował ducha walki, przedostając się na czwarte miejsce na siódmym okrążeniu. Tym razem Monteiro miał pecha, ponieważ jego Honda Civic została uderzona w tył przez samochód prowadzony przez obecnego lidera w klasyfikacji kierowców, w rezultacie czego zawodnik numer 18 wyjechał poza tor. Umiejętności Tiago pozwoliły mu jednak szybko powrócić do walki o kolejne pozycje. Sprawca zderzenia dostał karę przejazdu przez aleję serwisową, w związku z czym Gabriele uplasował się na drugim miejscu, które utrzymał aż do końca wyścigu. Tiago również wyprzedził kilka samochodów doganiając Michelisza i dwie Hondy Civic przekroczyły linię mety niemal jednocześnie na piątym i szóstym miejscu.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej po wyścigu Gabriele chwalił swoją Hondę Civic i postępy, jakich dokonali inżynierowie. „Mam naprawdę dobry samochód. Dokonaliśmy kilku modyfikacji w konfiguracji podwozia, które w znaczący sposób poprawiły osiągi. Nawet niewielkie zmiany, jak na przykład zmiana ciśnienia w oponach dokonana pomiędzy pierwszym i drugim wyścigiem, przyczyniają się do zwiększenia prędkości mojej Hondy Civic. W związku z tym, wcale nie musiałem bronić swojej pozycji pod koniec drugiego wyścigu, ponieważ mogłem osiągnąć wystarczająco dużą prędkość."

 

To oczywiste, że jestem rozczarowany", powiedział Tiago. „Liczyłem, że zdobędę miejsce na podium, jednak biorąc pod uwagę nasze rezultaty uzyskane w ten weekend, powinniśmy być zadowoleni. Wiele się dowiedzieliśmy na temat samochodu i poprawiliśmy jego osiągi. Auto jest na tyle mocne, by nadrobić ewentualne straty podczas wyścigu i odzyskać pozycję. Wszystko to oznacza, że konsekwentnie zwiększamy prędkość. Moim zdaniem to był bardzo pozytywny weekend."

 

Daisuke Horiuchi, lider projektu WTCC przy dziale badawczo-rozwojowym Hondy, jest również zadowolony z osiągów: „Cieszę się, że niewielkie zmiany, które wprowadziliśmy w układzie sterowania silnikiem opłaciły się. Dzięki nim Gabriele wywalczył w drugim wyścigu doskonałe drugie miejsce."

 

Cykl WTCC przenosi się teraz do Kalifornii, gdzie na początku września odbędzie się wyścig na torze Sonoma. Zespół Castrol Honda opuszcza Argentynę po nerwowym i pełnym napięć, ale satysfakcjonującym weekendzie.

WTCC Argentyna - wyniki drugiego wyścigu

1 Jose Maria Lopez BMW 320TC
2 Gabriele Tarquini Honda Civic WTCC
3 Pepe Oriola Chevrolet Cruze 1.6T
4 Michel Nykjaer Chevrolet Cruze 1.6T
5 Norbert Michelisz Honda Civic WTCC
6 Tiago Monteiro Honda Civic WTCC

 


Zdjęcia z wyścigu w Argentynie do pobrania ze strony: http://bit.ly/hondaracingwtcc_argentina